Płace w firmie

» wyszukiwanie zaawansowane
Aby skorzystać
z pełnej wersji serwisu
Jeśli już jesteś naszym czytelnikiem zaloguj się

Numery on-line

antyKRYZYS - narzędzia

E-wizyta w ZUS jest już dostępna w całej Polsce

Od 4 listopada br. z nowej usługi E-wizyta można korzystać we wszystkich oddziałach ZUS. Dzięki niej załatwienie sprawy w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych jest możliwe bez wychodzenia z domu.

Jak wyjaśnia Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, dzięki e-wizytom w bardzo prosty sposób każdy może porozmawiać z pracownikami i załatwić wiele spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. To bezpieczna i wygodna forma komunikacji, bez konieczności osobistej obecności w placówce ZUS. To ważne udogodnienie, szczególnie w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Pierwsze e-wizyty, czyli wideokonsultacje z ekspertem z oddziału ZUS, ruszyły 19 października br. Dzięki nim można załatwić swoje sprawy w ZUS bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do Internetu, kamerą i mikrofonem. Zainteresowanie taką formą obsługi jest duże. Tylko w ciągu 10 dni wideorozmowę z pracownikiem ZUS umówiło dokładnie 1.399 klientów.

Według danych ZUS najwięcej klientów obsłużyły trzy warszawskie oddziały – niemal pół tysiąca. Ponad 260 osób skorzystało z e-wizyty w poznańskich oddziałach, 182 w Krakowie, a ponad 160 we Wrocławiu. Najwięcej pytań dotyczy emerytur i rent (465) oraz spraw związanych z prowadzeniem firmy i pomocą w trakcie pandemii w ramach Tarczy 5.0 (461). Niewiele mniej osób zwraca się z pytaniami, które dotyczą wypłaty zasiłków.

KONTROLA W FIRMIE

Aby zarezerwować e-wizytę, trzeba wejść na link do umawiania e-wizyty. E-wizytę trzeba umawiać w placówce ZUS, która jest właściwa ze względu na miejsce zamieszkania. W przypadku płatników składek powinien to być oddział ZUS właściwy ze względu na adres firmy. W trakcie rezerwacji podaje się kod pocztowy, więc system podpowiada, w którym oddziale taką wizytę można umówić.

Jeśli ktoś nie może skorzystać z umówionej e-wizyty, w każdym momencie może z niej zrezygnować. Link do odwołania e-wizyty znajduje się w mailu potwierdzającym umówienie konsultacji. Według prezes ZUS jest to bardzo ważne. Jeśli ktoś wie, że nie weźmie udziału w e-wizycie, powinien ją odwołać. Dzięki temu swoją sprawę w ZUS będzie mogła załatwić inna osoba.

Źródło:

www.zus.pl

Sprawdź, jak mieć dostęp do wszystkich artykułów na cały 2020 rok!
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O poradniku O poradniku Regulamin Regulamin Kontakt Kontakt Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O poradniku Regulamin Kontakt Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.efaktura.wip.pl www.efaktura.wip.pl www.KadryiPlace.wip.pl www.KadryiPlace.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.efaktura.wip.pl www.KadryiPlace.wip.pl
 • Publikacje papierowe komplementarne:

  Serwis ZUS Serwis ZUS Ubezpieczenia społeczne Ubezpieczenia społeczne Zeszyty US Zeszyty US Serwis ZUS Ubezpieczenia społeczne Zeszyty US
 • Portale:

  Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal FK Portal FK Portal ZUS Portal ZUS Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal Kadrowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal FK Portal ZUS Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Płace w firmie