Płace w firmie

» wyszukiwanie zaawansowane
Aby skorzystać
z pełnej wersji serwisu
Jeśli już jesteś naszym czytelnikiem zaloguj się

Numery on-line

Numer 218 - Lipiec/Sierpień 2020 r.

Temat numeru

Spis treści

Dział: Rozwiązania płacowe

Nawet w stanie epidemii pensja pracownika nie może ucierpieć na braku zysku firmy

Kryzys gospodarczy w sposób drastyczny ogranicza dochody pracodawców niezależnie od branży. Zastanówmy się zatem, czy przedsiębiorca może tak... »


Konsekwencje choroby osoby prowadzącej działalność na rozliczenia z ZUS – 8 przykładów

Osoba która prowadzi działalność gospodarczą, jeżeli jest to dla niej jedyny tytuł do ubezpieczeń społecznych z działalności... »


Tarcza antykryzysowa 4.0 – co zmieniło się w zasadach pracy zdalnej

W tarczy antykryzysowej 4.0, czyli kolejnym pakiecie przepisów, który ma pomóc w walce z epidemią koronawirusa, doprecyzowano reguły wykonywania pracy zdalnej... »


Dział: Najnowsze orzecznictwo i interpretacje

Jakich błędów powinien unikać pracownik, rozwiązując umowę o pracę bez wypowiedzenia

Jeśli pracownik nie dokonał w sposób dorozumiany rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia, nie może zasadnie domagać się od pracodawcy zapłaty... »


Kiedy przysługuje odprawa z ustawy o zwolnieniach grupowych

Pracownik, któremu wypowiedziano umowę o pracę, może domagać się wypłaty odprawy pieniężnej określonej w ustawie o zwolnieniach grupowych... »


Dział: Nowości składkowo-płacowe – sprawdź, co zmienia się w Twojej pracy w 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. kolejna grupa pracodawców rozpoczyna wdrażanie PPK

Począwszy od 1 lipca 2020 roku, wszystkie podmioty zatrudniające, które na dzień 31 grudnia 2019 roku zatrudniały co najmniej 20 osób, będą miały... »


Tarcza 4.0: jak przenieść pracownika samorządowego w okresie epidemii

Tarcza 4.0 oprócz poszerzenia instrumentów wsparcia dla przedsiębiorców wprowadziła też kolejne rozszerzenie możliwości przenoszenia... »


Tarcza 4.0 pozwala na szybkie rozwiązanie zakazu konkurencji

W warunkach kryzysowych – zagrożenia epidemicznego, czy też stanu epidemii, ogłoszonego z powodu COVID-19 – utrzymywanie zakazu konkurencji może być zbyt... »


ZUS wypłacił pierwsze dodatki solidarnościowe

Prawo do świadczenia przysługuje osobom, które po 15 marca 2020 r. straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19. Świadczenie wynosi... »


Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie wydłużony do 26 lipca

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie wydłużony o kolejne 14 dni, tym razem do 26 lipca. Podobnie... »


PIP podała wytyczne prowadzenia kontroli na czas epidemii

Pod koniec czerwca inspektorzy pracy wrócili do wykonywania swoich zadań w pełnym zakresie. Prowadzone obecnie kontrole PIP muszą odbywać się przy zastosowaniu procedur... »


Tarcza 4.0: jak liczyć istotny wzrost obciążenia funduszu wynagrodzeń

Od 24 czerwca 2020 r. pracodawca, u którego wystąpił spadek przychodów ze sprzedaży towarów lub usług w następstwie wystąpienia COVID-19 i w... »


Sprawdź, komu ZUS wypłaci dodatek solidarnościowy

Osoby, które straciły źródło przychodu ze względu na sytuację gospodarczą spowodowaną kryzysem wywołanym COVID-19, mogą otrzymać dodatek... »


Dział: Odpowiedzi ekspertów na pytania nadesłane do redakcji

Czy można nie wskazywać kryteriów zwolnienia

PYTANIE CZYTELNIKA: Podstawowym rodzajem działalności pracodawcy jest szwalnia. Dodatkowo prowadzi on sklep firmowy z ubraniami w jednej z lokalnych galerii handlowych. W związku z... »


Wydarzenia kulturalne a oświadczenia uczestników o zarażeniu

PYTANIE CZYTELNIKA: Czy można odbierać oświadczenia od uczestników wydarzeń w instytucji kultury, że nie są zarażeni COVID-19? »


Subwencja w ramach tarczy antykryzysowej dla mikrofirmy a utrzymanie zatrudnienia

PYTANIE CZYTELNIKA: Posiadamy status mikrofirmy. Po złożeniu wniosku o środki w ramach tarczy finansowej z PFR, w dniu 30 kwietnia 2020 r. podpisaliśmy umowę o... »


Kiedy pracodawca uzyska dofinansowanie z FGŚP

PYTANIE CZYTELNIKA: Czy ustalając spadek sprzedaży można porównać obroty za styczeń 2020 do obrotów za grudzień 2019 r.? Czy będziemy mogli... »


Jak właściwie wykazać obniżenie etatów przy subwencji

PYTANIE CZYTELNIKA: Otrzymaliśmy subwencję z PFR. Musimy przez 12 miesięcy utrzymać zatrudnienie. W kwietniu wprowadziliśmy u niektórych osób obniżenie... »


Jakie dni odpoczynku powinny wchodzić do limitu 14-dniowego urlopu wypoczynkowego

PYTANIE CZYTELNIKA: Pracownik przebywał na urlopie wypoczynkowym w lutym 2020 roku i był to urlop w części niewykorzystany z roku 2019, a w części przysługujący... »


Świadczenie postojowe dla studenta zleceniobiorcy

PYTANIE CZYTELNIKA: Czy jeśli student złożył wniosek o postojowe za czerwiec, może wrócić i wykonywać pracę? Student nie jest wykazywany w deklaracji... »


Numer 218 - Lipiec/Sierpień 2020 r.

Podstawa wymiaru zasiłków ustalana na podstawie wynagrodzenia wypłaconego za okres krótszy niż 12 miesięcy kalendarzowych
 • W serwisie:

  Aktualny numer Aktualny numer Archiwum numerów Archiwum numerów Tematyka Tematyka O poradniku O poradniku Regulamin Regulamin Kontakt Kontakt Reklama Reklama Aktualny numer Archiwum numerów Tematyka O poradniku Regulamin Kontakt Reklama
 • Wip:

  www.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.efaktura.wip.pl www.efaktura.wip.pl www.KadryiPlace.wip.pl www.KadryiPlace.wip.pl www.wip.pl www.wiedzaipraktyka.pl www.efaktura.wip.pl www.KadryiPlace.wip.pl
 • Publikacje papierowe komplementarne:

  Serwis ZUS Serwis ZUS Ubezpieczenia społeczne Ubezpieczenia społeczne Zeszyty US Zeszyty US Serwis ZUS Ubezpieczenia społeczne Zeszyty US
 • Portale:

  Portal Kadrowy Portal Kadrowy Portal Oświatowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal BHP Portal ZP Portal ZP Portal FK Portal FK Portal ZUS Portal ZUS Portal Spółka z o.o. Portal Spółka z o.o. Portal RB Portal RB Portal Kadrowy Portal Oświatowy Portal BHP Portal ZP Portal FK Portal ZUS Portal Spółka z o.o. Portal RB
Copyright © Płace w firmie