Pod koniec każdego roku kalendarzowego pracodawcy tworzący zakładowy fundusz świadczeń socjalnych muszą ustalić faktyczne zatrudnienie w tym roku i skorygować wysokość dokonanych w jego trakcie odpisów na fundusz. Jeśli pracodawca nie dokona takiej korekty, może to spowodować... »
Kalkulator odpisu na ZFŚS »
Pracodawca jest zobowiązany do przekazania odpisu na wyodrębniony rachunek bankowy funduszu do 30 września danego roku. Do 31 maja danego roku musi jednak przekazać kwotę stanowiącą równowartość 75% odpisu podstawowego (bez zwiększeń). Jeśli tego nie zrobi, PIP skieruje wniosek do... »
Znamy już wysokość współczynnika urlopowego, kwoty zawieszalności przy zarobkowaniu emerytów i rencistów oraz odpisy na ZFŚS w 2014 roku. »
Jak co roku, z końcem września mija termin na uiszczenie drugiej raty odpisów na zfśs. A zatem najpóźniej do 30 września 2018 r. należy wykonać odpowiedni przelew z zasileniem wyodrębnionego konta funduszu socjalnego. Mimo że ten dzień przypada na niedzielę, to termin nie ulega... »
PYTANIE CZYTELNIKA: Mamy pytanie dotyczące naliczenia funduszu socjalnego, który z wariantów wymienionych niżej jest prawidłowy? 1. Czy podstawę naliczenia odpisu stanowi przeciętna planowana w danym roku kalendarzowym liczba zatrudnionych, obejmująca pracowników zatrudnionych w pełnym i... »
Do 31 maja pracodawcy posiadający zakładowy fundusz świadczeń socjalnych muszą przekazać na osobny rachunek pierwsze środki z tytułu naliczonych odpisów. Żadna z tarcz antykryzysowych nie przewiduje przesunięcia tego terminu, na wypadek gdyby przez COVID-19 firmy miały trudności z... »
W związku ze zbliżającym się terminem wpłaty na rachunek ZFŚS drugiej transzy z tytułu odpisu na fundusz pracodawca zamierzający skorzystać z uprawnienia do zawieszenia dokonywania odpisu w zakresie tej transzy, powinien do 30 września 2020 r. podjąć decyzję o zawieszeniu... »
Z końcem grudnia mija termin na finalne ustalenie przez pracodawców obowiązkowo tworzących ZFŚS, jaka kwota powinna zostać wyasygnowana na zakładową działalność socjalną. Dlatego też trzeba porównać szacowane na początku roku stany zatrudnienia z tymi faktycznymi, a... »